ملوان ها همچنان با امواج خروشان دست و پنجه نرم می کنند

از یک سو با حضور امیر قلعه نویی در اوایل لیگ پانزدهم دراین تیم شمالی باتوجه به سابقه درخشان این مربی درتیم های دیگر شهرستانی، نوید روزهای موفقیت آمیز برای ملوان بوجود آمد اما دیری نپایید که این امید ها به یاس تبدیل شد و باشگاه ملوان نتوانست انتظارات ژنرال را برآورده سازد و به ناچار پس از بدرقه مربی آبی های پایتخت، نوبت به مربی قرمزها رسید تا در تیم ملوان خودی نشان دهد.
حمید استیلی از بدو ورود به ملوان بنای رفاقت را با بازیکنان گذاشته و به رغم همه کاستی های موجود درملوان که به نوعی در روند نتیجه گیری این مربی نیز تاثیرگذار بود، برابر انتقادهای هواداران و رسانه ها نیز تاب آورده و انتقاد ها را به بهترین شکلی پذیرا شده و تنها به این جمله بسنده کرد که ( هوادار حق دارد و نتیجه می خواهد) .
ملوان با جذب چند بازیکن لیگ را به خوبی آغاز کرد اما دیری نپایید که روند نتیجه گیری ملوان به تساوی و شکست های مکرر انجامید اما آنچه که بیش از همه کادر فنی و بازیکنان را آزار می داد، مشکلات مالی تیم بود تا جایی که حمید استیلی نداشتن تمرکز بازیکنان در تمرینات و رقابت های لیگ برتر را نیز مشکلات مالی دانست.
با این که هیات مدیره ملوان تلاش بسیاری در جذب سرمایه گذار برای حمایت مالی از این تیم شمالی کشور انجام داد اما به دلیل شرایط بد اقتصادی، سرمایه گذار حقیقی و حقوقی که تمایل به سرمایه گذاری در ورزش داشته باشد، یافت نشد.
ملوان تعطیلات ۴۰ روزه نیم فصل را درحالی آغاز کرد که دروازه بان خود را به دلیل قرارداد یک طرفه منعقد شده با وی از دست داد و فرزاد حاتمی نیز که گفته می شد، مصدوم است پس از پیوستن به تیم تراکتور سازی و در حضور امیر قلعه نویی دربازی آخر تراکتورسازی تبریز ۹۰ دقیقه کامل بازی کرد تا درخصوص رفتنش از ملوان و حضورش درتراکتور با وجود پیوستن ژنرال به این تیم سئوالات ابهام برانگیزی را در اذهان طرفداران دو تیم ملوان و تراکتور سازی برجای گذارد، چرا که حاتمی در تیم ملوان به راحتی مصدوم می شد.
از سوی دیگر نوع قرارداد دروازه بان ملوان سرگئی پاشنکو که حق فسخ یکطرفه آن را درصورت پرداخت نکردن نیمی از مطالباتش تا پایان نیم فصل به وی می داد، باعث شد این بازیکن قراردادش را با ملوان فسخ و با عنوان کردن مشکلات خانوادگی، عطای ملوان را به لقایش بخشید.
محمد نزهتی که پس از بازگشت به ملوان نتوانسته بود انتظارات سرمربی را فراهم کند در تعطیلات نیم فصل در لیست مازاد و فروش قرارداده شد و به تیم شهرداری اردبیلی رفت که محمد احمدزاده سرمربی اسبق ملوان سکان هدایت این تیم اردبیلی را عهده دار است.
از طرفی حمید استیلی خبر از جذب مجدد مهرداد اولادی به تیم ملوان را می داد که به رغم نظر مثبت وی روی این بازیکن، این تصمیم از سوی هیات مدیره باشگاه وتو شد و حضور اولادی نیز درملوان منتفی شد.
باوجود تمامی این شرایط و چالش ها در تنها تیم شمال کشور حاضر درلیگ برتر فوتبال، به یکباره هیات مدیره این باشگاه تصیم عجیبی را اتخاذ می کند که درتاریخ لیگ فوتبال کشور بی سابقه بود و به دنبال واگذار نکردن یک بازیکن سرباز به این تیم به یکباره همه اعضای هیات مدیره باشگاه، اقدام به استعفا و کناره گیری از لیگ می کنند .
باوجود عذرخواهی های رئیس تربیت بدنی ستادکل نیروهای مسلح از باشگاه ملوان درخصوص واگذاری مهدی شریفی به تیم تراکتور سازی و قول مساعدت با باشگاه ملوان برای اختصاص چند بازیکن سرباز به این تیم، مسئولان باشگاه کوتاه نیامده و ملوان را به خوراک خبری چند روزه رسانه ها تبدیل کردند.
از سوی دیگر رای صادره از سوی کمیته انضباطی در خصوص محرومیت ملوان از حضور تماشاگر دراولین بازی خانگی به دلیل توهین هوادارانش دربازی مقابل استقلال به فرزاد حاتمی و تیم استقلال تهران شرایط را برای ملوانان حادتر کرد، اما یکی از اعضای هیات مدیره ملوان خبر از بازگشت حکم این کمیته و احتمال رفع محرومیت با توجه به رایزنی های صورت گرفته از جانب رئیس هیات مدیره این باشگاه داد.
تمام این موارد و شرایط درحالی شکل گرفت که با وجود اعلام هیات مدیره باشگاه ملوان درخصوص کناره گیری از لیگ، تیم ملوان راهی اردوی یک هفته ای درجزیره کیش شد و با حضور اعضای هیات مدیره در اردوی کیش و تزریق پنج میلیارد ریال به حساب باشگاه و همچنین انجام دو دیدار تدارکاتی در این اردو، سئوالات بی جواب بسیاری را در اذهان برجای گذاشت.
بازیکنان ملوان اردوی خوبی را درکیش برگزار کردند و با روحیه ای مضاعف به شهرخود بازگشتند و تمرینات این تیم در مجموعه ورزشی حسن رود کماکان پشت درهای بسته پیگیری شد تا جایی که اعتراض هواداران، به حضور آنها در تمرینات منجر شد.
ملوانانی که روزهای بدی را در تعطیلات نیم فصل سپری کرده اند، صبح امروز سه شنبه راهی اهواز شدند تا عصر چهارشنبه دراولین بازی نیم فصل دوم و از هفته هیجدهم رقابت های لیگ پانزدهم، به مصاف استقلال اهوازی بروند که آن تیم هم این روزها اوضاع مساعدی ندارد و از ۱۷بازی انجام شده درلیگ، تنها موفق به کسب شش امتیاز شده و در آخرین رده جدول رده بندی لیگ برتر فوتبال جاخوش کرده و درحالی که خطر سقوط به دسته پائین تر را احساس می کند، تنها نقطه امیدش اتفاقات نیم فصل دوم است تا شاید ورق به نام او برگردد.
با تمامی این تفاسیر باید منتظرماند و دید که حضور تنها نماینده فوتبال شمال کشور حاضر در لیگ برتر ایران به کجا ختم می شود و آیا قوهای سپید می توانند دوباره بال گشوده و برآسمان پرافتخار گیلان و ایران به پرواز درآمده و ناکامی های آنها در لیگ برتر و همچنین مشکلات مالی شان به پایان خواهد رسید یا نه؟

نظر شما !!

دیدگاه ها بسته شده اند.