مسعود رضائیان : هشت میلیارد تومان بدهی داریم

مسعود رضائیان در گفت و گو با خبرنگاران در پاسخ به این سئوال که آیا مشکلات مالی ملوان حل شده و آیا بازیکنان مطالبات خود را دریافت کرده اند یا خیر اظهار کرد: هنوز مشکلات مالی باشگاه حل نشده اما فکر می کنم طی روزهای آینده مبلغی که رقمش هم زیاد نیست به باشگاه برسد و بتوانیم به هر کدام از بازیکنان در حد برطرف شدن مشکلات ضروری شان، پرداختی داشته باشیم.
مدیرعامل باشگاه ملوان بندرانزلی در پاسخ به این سئوال که آیا هیچ راهی برای برطرف شدن مشکلات مالی این باشگاه وجود ندارد، گفت: متاسفانه هیچ نهاد یا ارگانی حامی این تیم نیست و از طرف دیگر نیز حدود هشت میلیارد تومان از سال های گذشته بدهی برای ما به ارث مانده است. البته این رقم، رسمی است و امکان دارد بیشتر نیز باشد.
وی توضیح داد: یک راه حل این است که از راه فوتبال پول بدست آوریم که هیچ کس از این فوتبال درآمدزایی ندارد. راه حل دوم نیز آن است که دولتی ها یا بخش خصوصی از ما حمایت کنند که این امکان هم برای ملوان وجود ندارد.
رضائیان ادامه داد: پیش از این نیروی دریایی مالک باشگاه بود و هزینه ها را تامین می کرد. بعد از نیروی دریایی، مالکیت ملوان به منطقه آزاد واگذار شد، سپس منطقه آزاد باشگاه را به هدایتی فروخت و ایشان نیز باشگاه را به محجوب واگذار کرد. محجوب نیز باشگاه را به بهشتی فروخت که وی قبل از شروع فصل، تیم را ترک کرد.
مدیرعامل باشگاه ملوان بندرانزلی افزود: در حال حاضر ۳۰ درصد سهام ملوان مربوط به نیروی دریایی و ۷۰ درصد نیز مربوط به مردم شهر انزلی است. فرماندار، شهرداری و … هیات امنای جدید باشگاه هستند که از بین خود یک هیات مدیره انتخاب کردند اما هیچ کدام در جایگاهی نیستند که یک ریال بتوانند به باشگاه کمک کنند. در واقع همه چیز سر جای خود قرار دارد جز پول.
رضائیان گفت: هر کسی که می خواهد وارد گود شد با بدهی های سال های گذشته مواجه می شود. اگر بدهی قبلی نداشتیم، خیلی راحت حامی مالی پیدا می شد. البته تا جایی که اطلاع دارم یک شرط بزرگ نیز برای اسپانسر گذاشته شده مبنی بر اینکه هر کسی که می خواهد حامی مالی شود باید یک مبلغ قابل توجهی (۴ میلیارد تومان) را به حساب باشگاه بریزد.
وی با بیان اینکه توقع بازیکنان ملوان از باشگاه به حق است گفت: بازیکنان با باشگاه قرارداد دارند و تا الان نیز خوب نتیجه گرفته اند و باید باشگاه به تعهدات خود عمل کند.
مدیرعامل باشگاه ملوان انزلی اضافه کرد: اگر صداوسیما حق پخش را می داد این حال و روز را نداشتیم و نیازی به اسپانسر نبود. این بحث برمی گردد به آنکه مسئولان فوتبال چه مقدار با موضوع جدی برخورد کنند. سال گذشته حتی یک هفته جلوی پخش مسابقات از صداوسیما گرفته شد اما بار دیگر اجازه ورود دوربین ها را دادند.
رضائیان در پاسخ به این سئوال که ملوان از سازمان لیگ چه مقدار طلب دارد گفت: نه تنها طلب نداریم، بلکه ۴۰۰ میلیون تومان نیز به سازمان لیگ بدهکار هستیم که از این مبلغ نزدیک به ۱۰۰ میلیون تومان بابت جریمه های صادره از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال است.

نظر شما !!
  1. کاوه جمالی

    سیر نزولی ملوان از ابتدای لیگ را بررسی کنید و ببینید از زمان حضور آقای استیلی در ملوان چه اتفاقی در جدول لیگ برتر اتفاق افتاده . از زمان حضورشان با نتایج مساوی و باخت هائی که بقولی آبرومندانه بوده . ولی آیا واقعا باخت به تراکتور بحران زده در خانه آبروداری بود . امروز به دیدار صبائی خواهیم رفت که علی دائی کمتر به تیمهای مهمانش باج داده و با ساختن دژ دفاعی معقول و خط حمله فرصت طلبش مجالی به تیمهای مهمان نداده . با نگاهی به آمار بازی های خانگی در ۷ بازی اخیر که ۵ برد و ۲ مساوی داشته میتوان گواهی گرفت . حال تیم ملوان با هدایت استیلی قبل از بازی نه تنها روحیه جنگندگی و میل به برد در وجودش مشاهده نشده . بلکه از پیش با بهانه ۶ بازیکن محروم و مصدوم . خود را بازنده اعلام کرده . او ملوان را بسان تیمهای بی هوادار نفت و امثال آن که هدایتشان را به عهده داشت فرض کرده و صرفا بخاطر تصالح و تصامح ذاتی عمر خود را در ملوان طولانی می کند . و خیلی راحت منت بر سر ملوان و مردم می گذارد که بخاطر دوستی با آقای دنیامالی به ملوان آمده . مگر ملوان بچه سرراهیست که تو بخاطر دوستی به ملوان آمدی . آقای استیلی در شهر من بیش از ۲۰ مربی تراز اول با کارنامه وجود دارد که هر کدامشان با همین بازیکنان تراز اولی که شما امسال در اختیار دارید میتوانستند ملوان را در بالای جدول نگه دارند . فقط بخاطر این وانفسائی که بخاطر قدرت نمائی وجود دارد . شما میشوی سرمبی ملوان و آقای محترم هم مدیر عامل ملوان . واقعا چند نفر در شهر من هستند که پتانسیل مدیر عاملی تیممان را دارد. حیف که امسال با این همه بازیکن خوب جایگاهمون در جدول هفته به هفته تنزل می کند . حیف و حیف . البته بازیکنانی مثل ماهینی که با پرروئی تمام کم فروشی میکند . یا افشین که مصدومیت را چاشنی افت فاحش بازی میکند . بعد امثال یوسف زاده ها در عطش بازی غیرتمندانه بسوزند . البته من فقط به غریبه ها نمی تازم . جلال هم امثال با توجه به مصدومیت جدی که داشت . نباید جائی را اشغال می کرد . این همه افت طبیعیست که دلیلی جز مصدومیت جدی ندارد .