رییس و اعضای هیأت رییسه شورای شهر انزلی مشخص شدند

اولین جلسه رسمی پنجمین دوره شورای اسلامی بندر انزلی با حضور فرماندار شهرستان انزلی پیش از ظهر امروز تشکیل شد.

میرشمس مومنی زاده، فرماندار شهرستان انزلی در این مراسم با بیان اینکه شورای شهر و شهرداری نقش مهمی در توسعه شهری دارند، گفت: به دلیل حضوری حماسی مردم در انتخابات باید شورای شهری کارآمد داشته باشیم تا بتواند جواب حضور پرشور مردم در انتخابات را بدهیم.

وی با اشاره به اینکه باید از افراد با تجربه، کاردان و صاحب نظر بیشترین استفاده و بهره برده شود، افزود: با این کار بیشترین مشارکت مردم در امور شاهد خواهیم بود.

مومنی زاده در خصوص انتخاب شهردار بندر انزلی خاطرنشان کرد: برای ابقا و انتخاب شهردار یا سرپرست موقت هیچ نظری ندارم و نخواهم داد زیرا این موضوع در حیطه اختیارات اعضا است.

وی همچنین ادامه داد: فقط این نکته را می گویم که اگر بخواهیم اعتماد مردم حفظ شود باید شهرداری کار آمد انتخاب شود.

پس از پایان مراسم تحلیف منتخبین مردم در پنجمین دوره شورای شهر انزلی، رئیس و اعضای هیأت رییسه این شورا انتخاب شدند.

بر این اساس، «امیر احمدی فرد» با ۷ رأی و اتفاق آرا به عنوان رییس، «شعبان جعفری» نائب رییس، «موسی زنجانخواه» به عنوان خزانه دار، «یاسر کریم بخش» جوان ترین عضو شورا به عنوان منشی و «ابراهیم برف چالان» به عنوان سخنگو شورای شهر انزلی انتخاب شدند.

گفتنی است در این جلسه با استعفای موسی فکور موافقت شد اما با تقاضای ایشان مبنی بر پایان ماموریت موافقت نشد و تصمیم گرفته شد که ایشان به شورا بیایند و در مورد وضعیت شهرداری پاسخگو باشند.